Mom's pacynka

Nowy produkt

Pacynka - jest to zabawka uniwersalna dla najmłodszych 0m+. Lekka, bardzo miła z funkcją pacynki.

Więcej szczegółów

20 Przedmioty

30,90 zł brutto

Więcej informacji

PACYNKA, GRZECHOTKA, PRZYTULANKA

Piękne,kolorowe pacynki. Dostępne w formie śmiesznych zwierzaków:Zebry i Słonia. W łapkach i główce znajdują się otwory na palce co pozwala na wspólną zabawę z maluchem. Pacynka może opowiadać bajeczki albo uczestniczyć w czytaniu książeczek. Zabawka może również pełnić funkcję przytulanki.Z robiona jest z milutkiego welurku,który daje poczucie bezpieczeństwa i komfortu.

Jest to zabawka uniwersalna. W pierwszych miesiącach zwykła przytulanka miękka i lekka a w kolejnych zabawka sensoryczna z metkami do zabawy. Ostatni funkcja pacynki może być bardzo przydatna do odwrócenia np. dziecka uwagi ...

Świat zmysłów noworodków, niemowląt i małych dzieci jest  bardzo dobrze rozwinięty, a odpowiednia jego stymulacja zdecydowanie wspiera rozwój dziecka. Dlatego też jest tak ważnym aby wybrać odpowiednie zabawki.

Noworodek, pomimo niedostatecznie jeszcze rozwiniętego narządu wzroku, widzi, jest do obraz rozmyty, ale już kilka minut po przyjściu na świat potrafi rozpoznać twarz mamy. Dziecko dostrzega to, co znajduje się w odległości 20–30 centymetrów od jego twarzy. Widzi trzydzieści razy słabiej od dorosłych. Jego świat przypomina obraz oglądany przez zamarzniętą szybę. Widzi kontrastowe zestawienia: czerń, czerwień i biel, pod warunkiem, że wzory są duże.

Należy pamiętać, że maleństwo nie potrafi jeszcze na dłużej skupić wzroku. W  drugim miesiącu życia potrafi już zatrzymać wzrok na jasnej plamie światła, ale żeby ją zobaczyć, odwraca całą główkę. Widzenie pod kątem opanuje dopiero między 3. a 4. miesiącem. Badania wskazują, że najpierw patrzy na miejsca styku np. białego i czarnego, a dopiero później przesuwa po tych krawędziach wzrokiem.

Grupa wiekowa:0+

Wysokość:26 cm.

Zabawka wyprodukowana jest w całości w Polsce.

Produkty powiązane