Mom's sprężynka

Nowy produkt

Sprężynka do wózek lub łóżeczka. Zabawka która umila czas w podróży. Posiada lusterko z dużą ilościom kolorowych metek.

Więcej szczegółów

20 Przedmioty

51,00 zł brutto

Więcej informacji

SPRĘŻYNA MASKOTKA

Sprężynująca maskotka do wózka, fotelika- uniwersalnie. Dostępna w dwóch wersjach kolorystycznych.  Przepiękne kolory oraz przywieszki znakomicie skupiają wzrok dziecka na zabawce. Jest to zabawka sensoryczna od 0m+.

Świat zmysłów noworodków, niemowląt i małych dzieci jest  bardzo dobrze rozwinięty, a odpowiednia jego stymulacja zdecydowanie wspiera rozwój dziecka. Dlatego też jest tak ważnym aby wybrać odpowiednie zabawki.

Noworodek, pomimo niedostatecznie jeszcze rozwiniętego narządu wzroku, widzi, jest do obraz rozmyty, ale już kilka minut po przyjściu na świat potrafi rozpoznać twarz mamy. Dziecko dostrzega to, co znajduje się w odległości 20–30 centymetrów od jego twarzy. Widzi trzydzieści razy słabiej od dorosłych. Jego świat przypomina obraz oglądany przez zamarzniętą szybę. Widzi kontrastowe zestawienia: czerń, czerwień i biel, pod warunkiem, że wzory są duże.

Należy pamiętać, że maleństwo nie potrafi jeszcze na dłużej skupić wzroku. W  drugim miesiącu życia potrafi już zatrzymać wzrok na jasnej plamie światła, ale żeby ją zobaczyć, odwraca całą główkę. Widzenie pod kątem opanuje dopiero między 3. a 4. miesiącem. Badania wskazują, że najpierw patrzy na miejsca styku np. białego i czarnego, a dopiero później przesuwa po tych krawędziach wzrokiem.

Grupa wiekowa:0+

Długość:40 cm.

Miękkie lusterko z PCV.

Zabawka wyprodukowana w całości w Polsce.

Produkty powiązane